Şimdi içinizdeki sanatçıyı keşfetme zamanı
Pendik Kültür Sanat Gençlik ve Spor Kulübü Derneği

ENSTRUMANT ve MÜZİK


Hayatında amatör ya da profesyonel olarak müziğe yer vermek isteyen herkesin, sağlam bir alt yapı edinerek keyifli bir düzeye ulaşmalarını sağlamak ve müzik sektöründe aranan iyi müzisyenler yetiştirmek temel hedefimizdir.

ARJANTİN TANGO - LATİN - BALE - HALK DANSLARI


Pendik Kültür Sanat Merkezi kendisine zaman ayıramamış öğrenciler/ev hanımları ve dansa gönül vermiş herkes için uygun fiyatlarını, siz dans severlere sunuyor. 

Latin Dansının büyüsünü ve kendinizi Latin Yıldızı gibi hissetmenin keyfini doyasıya yaşamanız için bizi arayın.

TEMEL OYUNCULUK ve TİYATRO


Temel Oyunculuk ve Tiyatro eğitimlerimiz, kişinin hangi meslek grubundan olursa olsun, kendisine güvenini arttırmayı hedefler. Almış olduğunuz eğitim, hayatın her yerinde kendinizi daha iyi ifade edebilmenizi, daha başarılı iletişim kurmanızı sağlar.

RESİM


Resim derslerimize; kişilerin kendilerini ifade edebilecekleri, resmi bir yaşam şekline dönüştürmek isteyen hayatına yeni bir renk yeni bir yön katmak isteyen her yaştan, her seviyeden herkes katılabilir.
FOTOĞRAFÇILIK

Fotoğrafçılığı en ince ayrıntılarına öğrenmek, yeteneklerinizi keşfetmek, hobinizi profesyonelliğe taşımak ve adından söz ettiren bir fotoğrafçı olmak için en iyi fotoğrafçılık eğitimleri için PEKSAD ailesiyle tanışın!

Kadromuz

Sami OKUMUŞ

Halk Oyunları Trabzon Akçaabat da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Almanca, İngilizce ve Arapça bilmektedir. Bir müddet öğretmenlik yaptıktan sonra, Milli Eğitim Bakanlığı usta öğreticisi olarak değişik okullarda, Halk Eğitim Merkezleri’nde ve birçok dernekte halkoyunları eğiticiliği yaptı. İstanbul’da ikamet etmektedir.

Merali ÖZEL

Halk Oyunları 1955 yılında Giresun’da doğdu. Halkoyunları çalışmalarına 1970 yılında Pendik Halkevi ve Pendik Lisesi’nde başladı. Yurtiçi ve yurtdışında çeşitli yarışmalar ve festivallere katıldı. Çeşitli okullarda usta öğretici olarak görev aldı. Özellikle Bitlis, Gaziantep, Diyarbakır, Van yörelerini çalıştırmış olup,yarışmalarda dereceleri bulunmaktadır. Halen Pendik Kültür Sanat Derneği’nde çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Nurullah AYVAZ

Bağlama & Kabak Kemane & Kemençe 1989 yılında İstanbul’da doğdu. Haliç Üniversitesi Konservatuarı’nda müzik eğitimini sürdürmektedir. Bir dönem TRT İstanbul Radyosu Gençlik Korosu’nda bağlama icracısı olarak görev yaptı.

Barış BİROL

Keman 1977 yılında Ankara’da doğdu. Müzik yaşantısına 6 yaşında mandolin çalarak başladı. Daha sonra sırasıyla org ve bağlama çalmaya başladı. İlk nota eğitimini Karamürsel Musiki Derneğinde başladı. Bu dernek çalışmaları sırasında Grup Yankı adında bir müzik grubu kurdu ve bu grupta çeşitli konserlere katıldı. 1996 yılında İstanbul’a gelerek grup çalışmaları devam etti. 1999 yılında Seyhan Müzik’ten Yankı adlı grubun “YANKI” albümünde düzenleme, bağlama ve solist olarak yer aldı. 1996-2000 yılları arasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Halk Müziği bölümünde eğitim aldı. 2000’de Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü “Viyola” branşında eğitime başladı. Çeşitli müzik kurslarında keman, bağlama ve gitar dersleri verdi. Halen çeşitli mekânlarda müzik çalışmalarına devam etmektedir.

Gülcan KARA

Türk Halk Müziği ; 1976 İstanbul doğumlu, evli. Lisans eğitimini İTÜ Türk Musiki Devlet Konservatuarının Temel Bilimler bölümünde tamamladı. Birçok eğitim öğretim kurumunda, kamu kurumunda, dernekde ve özel kuruluş korolarında görev aldı. Aynı zamanda halk oyunları eğitmenliği sertifikası bulunan Gülcan KARA, T.C. Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Seçici Kurulu üyeliği görevi yapmaktadır.

İLTER BURAK KALAY

1980 yılında İstanbul’da doğan İlter Burak KALAY, İzmir Karşıyaka lisesin de tamamladığı lise eğitiminin ardından 1999 yılında girdiği İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı şan bölümün den 2003 yılında mezun oldu. Türk müziğine yeni sesler kazandırmak amacıyla düzenlenen Zeki MÜREN-Safiye AYLA ses yarışmasın da Zeki MÜREN dalında 1.lik ödülünün sahibi oldu.2004 ocak ekim sezonun da TRT İstanbul radyosu sözleşmeli TSM ses sanatçılığı görevini yürüttü. Ud, tambur, keman, gitar ve trompet enstrümanların da ki başarılı icrasıyla da haklı bir ün sağladı.2005 yılın dan bu yana İSÖM’ de zihinsel engelli çocuklara müzik terapi dersleri veren İlter Burak KALAY bu güne kadar çeşitli radyo ve TV kanalların da müzik programlarına katıldı, yurt içi ve yurt dışı bir çok konser ve festivaller de yer aldı. sürdürmektedir.

UĞUR GÖKHAN

1961 İstanbul doğumluyum,
1982 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Fotoğraf Ana Sanat Dalından mezun oldum,
2009 yılından beri belediye ve özel kurumlarda, Temel Fotoğrafçılık Eğitimi vermekteyim.
Kişisel Sergilerim:

 • 2005 – Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi-Muğla
 • 2007 – Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi-Muğla

Karma Sergilerim:

 • 2009 – Galeri Binyıl/İstanbul
 • 2009 – TÜYAP Sanat Fuarı/İstanbul
 • 2009 – Mimar Sinan Üniversitesi/İstanbul
 • 2009 – Akdeniz Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi/Antalya
 • 2009 – Ankara Çağdaş Sanat Merkezi/Ankara
 • 2010 – Mimar Sinan Üniversitesi/İstanbul
 • 2010 – Büyükçekmece Kervansaray Sanat Galerisi/İstanbul
 • 2010 – Abbaye Neumünster Galeri- Karma Sergi/Lüksemburg
 • 2015- Mimar Sinan Üniversitesi-“Zeytin… Daima”/İstanbul
 • 2016- Bursa Göç Müzesi-“Anılarını Peşlerinden Sürükleyenlere”/Bursa